моб.: (067) 794-14-83 тел./факс: (044) 236-48-48

Корисна інформація

Інструкція з експлуатації ТЕН

Ця інструкція визначає обов'язкові умови для правильного монтажу та експлуатації трубчастих електронагрівачів (ТЕН) з метою безпеки та збільшення ресурсу електронагрівачів.

1. Підготовка електронагрівачів до монтажу

Перед монтажем трубчастих електронагрівачів необхідно:
1.1. Видалити з оболонки антикорозійне мастило.
1.2. Очистити поверхню ізоляторів та контактних стрижнів.
1.3. Перевірити опір ізоляції у холодному стані. При падінні опору ізоляції нижче 0,5 МОм ТЕН слід просушити при температурі від +120 до +150°С протягом 4-6 годин. Допускається сушіння нагрівачів шляхом підключення їх на знижену напругу або послідовно по кілька штук.

2. Монтаж електронагрівачів

2.1. Монтаж електронагрівачів до пристрою необхідно здійснювати за допомогою кріпильної арматури (штуцерів, затискачів, хомутів, кронштейнів, стяжок, скоб).
2.2. Не допускається закріплення нагрівачів за контактні стрижні.
2.3. При монтажі слід враховувати, що електронагрівачі під час роботи не повинні стикатися один з одним, мінімально допустима відстань між електронагрівачами – 5 мм.
2.4. Монтаж електронагрівачів, що працюють у рідких середовищах, здійснюється таким чином, щоб активна частина нагрівача повністю знаходилася в рідині.
2.5. Усі струмопровідні частини слід захистити від випадкового дотику та попадання вологи.
2.6. Корпус кожного нагрівача слід надійно заземлити.
2.7. З метою оперативного виявлення виходу з ладу будь-якого нагрівача, поміщеного в агрегат, бажано підключити нагрівачі до мережі через плавкі індивідуальні вставки.
2.8. Усі монтажні та демонтажні роботи необхідно виконувати при знятій напрузі.

3. Експлуатаційні вимоги

3.1. Трубчасті електронагрівачі повинні працювати тільки в тому середовищі, для нагрівання якого призначені.
3.2. Допрацьовувати та змінювати конструкцію ТЕН у споживача забороняється.
3.3. При експлуатації необхідно стежити за станом контактних стрижнів та струмопідвідних проводів, не допускаючи ослаблення з'єднань.
3.4. Підтягувати контактні гайки слід обережно, не допускаючи провертання контактних стрижнів у корпусі ТЕН.
3.5. Попадання вологи на контактні стрижні не допускається.
3.6. Контактні стрижні повинні добре омиватися потоком холодного повітря. Висока температура в зоні герметика торців нагрівача (понад 150 ° С) знижує термін служби.
3.7. Активна частина ТЕН повинна повністю розташовуватися в робочій зоні.
3.8. При експлуатації ТЕН у рідких середовищах рівень рідини повинен постійно перебувати вище за межу активної частини нагрівача, а оболонка ТЕН повинна періодично очищатися від накипу.
3.9. При нагріванні твердих тіл (деталей штампів, прес-форм, ливарних форм) потрібно забезпечити надійний тепловий контакт оболонки електронагрівача з середовищем, що нагрівається.

4. Умови транспортування та зберігання

4.1. Транспортування електронагрівачів допускається всіма видами транспорту за умови захисту від вологи та механічних пошкоджень.
4.2. Зберігання ТЕН повинно здійснюватися в опалюваних та вентильованих приміщеннях. Температура навколишнього повітря – від +5 до +40°С. Середнє значення відносної вологості – до 65% за +20°С.

5. Особливі умови

5.1. Потрібну додаткову інформацію про монтаж та експлуатацію електронагрівачів можна отримати у фахівців нашого підприємства.
5.2. Гарантійні зобов'язання виробника не поширюються на ТЕНи, монтаж та експлуатація яких здійснювалися без дотримання вимог цієї інструкції.