моб.: (067) 794-14-83 тел./факс: (044) 236-48-48

Патронні ТЕНи

Трубчасті електронагрівачі патронного типу (ТЕНП) призначені, переважно, для нагрівання металевих деталей технологічного обладнання: термопластавтоматів, екструдерів, обладнання для виробництва тари та упаковки, прес-форм, ливарних форм, пресів і т.д. Іноді патронні нагрівачі використовуються для нагрівання води, олій та інших рідин, а також газів.

Особливістю патронних електронагрівачів є можливість створення значного теплового потоку з їхньої поверхні. Питома поверхнева потужність може досягати 20 Вт/см2 і більше.

Конструктивно патронні нагрівачі складаються з металового корпусу (труби), усередині якого розташований нагрівальний елемент із дроту великого опору, намотаного у вигляді спіралі на керамічну серцевину, ізольовану від корпусу електротехнічним периклазом. Обидва контактні стрижні розташовані з одного боку патронного нагрівача, а інший торець герметично заварений.

Контактні стрижні ТЕНП виконані у вигляді гнучких дротів у термостійкій ізоляції.

Патронний ТЕН

Конструкція:

1. денце; 2. металевий корпус; 3. керамічна серцевина; 4. нагрівальний елемент; 5. ізоляційний наповнювач; 6. контактний стрижень.

Приклад умовного позначення ТЕНП:

Патронні ТЕНи - умовне позначення

Оболонка зазвичай виготовляється з нержавіючої сталі з шліфованою поверхнею, що забезпечує дуже щільну посадку ТЕНу в форму, що нагрівається, з зазором по діаметру не більше 0.02 мм. Наявність навіть мінімальних повітряних проміжків між ТЕНом і формою призводить до неприпустимого підвищення температури спіралі і наповнювача і, як наслідок, виходу нагрівача з ладу.

Технічні характеристики ТЕНів патронного типу

Параметр Діапазон
Діаметр оболонки 6.5 – 32 мм
Довжина 40–1000 мм
Потужність 50–5000 Вт
Напруга 12–380 В
Матеріал оболонки нерж.сталь